Aksaray Üniversitesi
Mevlana Koordinatörlüğü
2020 - 2021 Mevlana Değişim Programı başvuruları


Mevlana Değişim Programı başvuruları 17 Şubat  - 13 Mart 2020 tarihleri arasında Aksaray Üniversitesi Mevlana Değişim Programı Koordinatörlüğüne (Dış İlişkiler Koordinatörlüğü – Merkez Kampüs Spor bilimleri Fakültesi 2. Kat) aşağıda belirtilen belgelerle birlikte yapılacaktır.


Aday Öğrenci Başvuru Formu: Belirtilen formu doldurup çıktısını aldıktan sonra Dış İlişkiler Koordinatörlüğü’ne imzalı bir şekilde, belirtilen diğer başvuru belgeleriyle birlikte en geç 06 Mart 2020 (saat 17:00) tarihine kadar 1 adet vesikalık fotoğraf ile birlikte ulaştırmaları gerekmektedir. 
Aday Öğrenci Başvuru Formunu indirmek için tıklayınız.


Onaylı Transkript Belgesi: Başvuru yapmak isteyen öğrencilerin Fakülte/Enstitü Öğrenci İşleri’nden onaylı ve son dönemi içeren transkript belgesi/not döküm çizelgesi almaları gerekmektedir.


Yabancı Dil Durumunu Gösteren Sınav Sonuç Belgesi: YDS, KPDS, ÜDS, TOEFL vb

 Dil Belgesi olmayan öğrencilerimiz için 29 Şubat 2020 tarihinde Merkezi Derslikler Binası yabancı dil seviye tespit sınavı yapılacaktır.


Mevlana değişim programı için dil sınavına girecek adayların 27 Şubat 2020 tarihine kadar sınava giriş belgelerini Mevlana ofisinden almalıdırlar. Başvuru için gerekli olan belgeler 17 Şubat – 13 Mart 2020 tarihleri arasında Dış İlişkiler Koordinatörlüğü – Mevlana Değişim Koordinatörlüğü’ne şahsen teslim edilmelidir. 


Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.